Több csömöri futó is éremmel a nyakában térhetett haza Budakalászról, miután az év első FutaPest rendezésű versenyén dobogóra állhatott. A sportemberek a csömöri Évzáró futáshoz hasonlóan ezúttal is két táv közül választhattak.

A 4,5 kilométeres rövid táv mellett a 11,1 kilométeres hosszú táv adott választási lehetőséget a nevezőknek, akik közül csömöri büszkeségeink ragyogóan teljesítettek. Az abszolútban a rövid távot 3. helyen teljesítő Csák Tamás a korosztályában nyert, Gerlei Csaba ezüstérmet nyert, míg hosszú távon Zólyomi Kinga és Bíró Károly Róbert is bronzérmet szerzett a korosztályában, a Ferencváros színeiben versenyző csömöri Horváth Anikó pedig a nők között ért a dobogó alsó fokára az abszolút rangsorban (a korosztályában pedig győzött).