Az időjárás megkegyelmezett a III. Regionális atlétikaverseny mezőnyének, elkerült az eső és enyhe szélben rendezhettük meg a minden évben népszerű viadalt. Címvédő csömöri csapatunk óriási csatában ezüstérmet nyert, a kupa pedig ismét a váciaké lett!

 

A hagyományos tavaszi, Csömöri Szabadtéri Sportközpontban megrendezett atlétikai versengésre ezúttal három iskola nevezett, címvédő csapatunk, a csömöri Mátyás Király Általános Iskola mellett a 2016-os győztes váci Karolina Katolikus Általános Iskola és az isaszegi Klapka György Általános Iskola.

 

A futószámok mellett kislabdahajításban, súlylökésben és távolugrásban is képviseltették magukat az iskolák a különböző korosztályokban, így a számos induló és a versengés színvonala is komoly rangot adott a már harmadik alkalommal kiírt versenynek. A zökkenőmentesen lezajlott versenyszámok végén a hatalmas csatában egyetlen ponttal előzte meg összetettben a váci iskola a csömörit, így nemes versenyben visszaadtuk a vándorserleget a Dunakanyarba. Az eredményhirdetés után minden csapat átvehette az Illés Cukrászdából érkező jól megérdemelt ínycsiklandó tortáját és az érmeket, illetve az okleveleket Válé Flóriántól, a Csömöri Sport és Szabadidő-szervező Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatójától és Fábri Istvántól, Csömör Nagyközség polgármesterétől.

 

III. Regionális Atlétikai Csapatbajnokság - eredmények

 

60m síkfutás III. korcsoport, lány
1. Naményi Vanda (Mátyás Király Általános Iskola - Csömör)
2. Németh Maja (Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác)
3. Kovácsovics Melinda (Klapka György Általános Iskola - Isaszeg)

 

60m síkfutás III. korcsoport, fiú
1. Kövesdi Ákos (Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác)
2. Dósa Ádám (Mátyás Király Általános Iskola - Csömör)
3. Katona Péter (Klapka György Általános Iskola - Isaszeg)

 

100m síkfutás IV. korcsoport, lány
1. Tóth Alexandra (Mátyás Király Általános Iskola - Csömör)
2. Jankovics Rita (Klapka György Általános Iskola - Isaszeg)
3. Juhász Noémi (Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác)

 

100m síkfutás IV. korcsoport, fiú
1. Tóth Benjamin (Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác)
2. Patkós Dominik (Mátyás Király Általános Iskola - Csömör)
3. Orsovai Máté (Klapka György Általános Iskola - Isaszeg)

 

Távolugrás IV. korcsoport, lány
1. Nagy Luca 4,67 m (Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác)
2. Holecska Bettina 4,26 m (Mátyás Király Általános Iskola - Csömör)
3. Molnár Eszter 4,08 m (Klapka György Általános Iskola - Isaszeg)

 

Távolugrás IV. korcsoport, fiú
1. Hudák Péter 4,69 m (Mátyás Király Általános Iskola - Csömör)
2. Kanalas Vendel 4,47 m (Klapka György Általános Iskola - Isaszeg)
3. Behany Bálint 4,23 m (Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác)

 

Kislabdahajítás III. korcsoport, lány
1. Kraft Dorina 47,75 m (Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác)
2. Katona Zsófia 33,75 m (Klapka György Általános Iskola - Isaszeg)
3. Tóth Annamária 30,14 m (Mátyás Király Általános Iskola - Csömör)

 

Kislabdahajítás III. korcsoport, fiú
1. Szabó Ákos 47,65 m (Mátyás Király Általános Iskola - Csömör)
2. Dávid Botond 45,36 m (Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác)
3. Törő Gyula 41,90 m (Klapka György Általános Iskola - Isaszeg)

 

600m síkfutás III. korcsoport, lány
1. Nagy Luca 1:54 (Klapka György Általános Iskola - Isaszeg)
2. Constans Mária Franciska 1:58 (Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác)
3. Juhász Gréta 2:10 (Mátyás Király Általános Iskola - Csömör)

 

600m síkfutás III. korcsoport, fiú
1. Csernus Péter 1:48 (Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác)
2. Németh Richárd 2:02 (Mátyás Király Általános Iskola - Csömör)
3. Gyurka Ádám 2:09 (Klapka György Általános Iskola - Isaszeg)

 

800m síkfutás IV. korcsoport, lány
1. Tóth Barbara (Mátyás Király Általános Iskola - Csömör)
2. Pataki Noémi (Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác)
3. Nagy Liliána (Klapka György Általános Iskola - Isaszeg)

 

800m síkfutás IV. korcsoport, fiú
1. Papp Gergely (Mátyás Király Általános Iskola - Csömör)
3. Bircsák Milán (Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác)
4. Kövesdi Bálint (Klapka György Általános Iskola - Isaszeg)

 

Súlylökés IV. korcsoport, lány
1. Hídvégi Iza 9,07 m (Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác)
2. Molnár Fanni 8,31 m (Klapka György Általános Iskola - Isaszeg)
3. Naményi Fanni 8,18 m (Mátyás Király Általános Iskola - Csömör)

 

Súlylökés IV. korcsoport, fiú
1. Strényi Gábor 14,44 m (Mátyás Király Általános Iskola - Csömör)
2. Mátyás Bence 11,13 m (Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác)
3. Varsányi Olivér 10,47 m (Klapka György Általános Iskola - Isaszeg)

 

4x200m vegyes váltófutás
1. Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác
2. Mátyás Király Általános Iskola - Csömör
3. Klapka György Általános Iskola - Isaszeg

 

Csapatbajnokság végeredmény:
1. Karolina Katolikus Általános Iskola - Vác
2. Mátyás Király Általános Iskola - Csömör
3. Klapka György Általános Iskola - Isaszeg

 

Gratulálunk minden indulónak a kiváló szerepléshez!

 

Fotók: www.facebook.com/pg/csomorsport/photos/?tab=album&album_id=1698935346855270

 

Támogatóink: Decathlon Csömör, Csömör Nagyközség Önkormányzata, Mátyás Király Általános Iskola, Csömöri Sport- és Szabadidő-szervező Nonprofit Kft.