Közel ötven olimpia, világ- és Európa-bajnok sportoló - köztük számos kajak-kenu versenyző, például a csömöri Balaska Márk - vett részt a hétvégén a Duna Arénában rendezett Vizesgálán, amelyre több ezer néző volt kíváncsi a helyszínen.

Nyolc vizes sportág képviselői mérték össze tudásukat különböző formában a hétvégén a Duna Arénában, az érdeklődők ekkor délelőtt úszhatták le az 500, 1500 vagy a 3000 méteres távot értékes Ötpróba-pontokért - írta beszámolójában a kajak-kenu szövetség honlapja. - A kajakos bemutatón az olimpiai bajnokok a nem olimpiai bajnokokkal csaptak össze, váltóban kellett evezniük a medence egyik partjáról a másikig, ott pedig megkerülni egy bóját. A Kozák Danuta, Szabó Gabriella, Csipes Tamara, Storcz Botond, Dombi Rudolf alkotta olimpiai bajnok ötös nyert a Medveczky Erika, Kopasz Bálint, Balaska Márk, Bodonyi Dóra csapattal szemben. SUP-versenyt és kajakpólómeccset is láthattak a nézők, de a Rippel-testvérek is tartottak bemutatót a 10 méteres torony tetején, valamint volt szinkronúszó-bemutató és vízilabdameccs is. Olyan világklasszisokkal találkozhattak még a kilátogatók, mint Hosszú Katinka, Cseh László, Kiss Gergely, Kásás Tamás, Märcz Tamás, Keszthelyi Rita vagy Gangl Edina.