Összekötötték a kellemeset a hasznossal: előbb Törökországban edzőtáborozott hazánk egyetlen kontinentális besorolású országúti kerékpárcsapata, a Pannon Cycling Team, majd két egynapos versenyen is rajthoz álltak a bringások.

Törökországban kezdte a szezont a csömöriekkel felálló Pannon Cycling Team országúti kerékpárcsapata, ahol egy hosszabb edzőtábor után két darab egynapos, UCI 1.2-es kategóriájú verseny is várt a srácokra. Rajtuk kívül a télen Lengyelországba igazoló Valter Attila is itt, az ország déli tengerpartján volt látható először a CCC Development színeiben.

A Grand Prix Gazipasa viadalon Dina Márton a harmadik helyen végzett, ezzel megkezdte idén országúton is a pontgyűjtést nemzetünk számára. A dobogós helyezés 25 UCI pontot ért. A 163 km-es távon, melyen 1600 méter szintkülönbséget kellett abszolválni 19 csapat indult! A csapat további tagjai közül Orosz Gergő 27., Dina Dániel 55., Szatmáry András 57. lett ők a győztes trió mögött 50 másodperccel értek be a főmezőnyben.

Másnap a GP Alanyán folytatta a Pannon. A 153 kilométeres szinte teljesen sík viadalon mutatkozott be új csapata, a lengyel CCC Development Team színeiben Valter Attila is. Az előzetes várakozásoknak megfelelően mezőnyhajrá döntött, amit a német Lucas Carstensen (Bike Aid) nyert meg a fehérorosz Yauheni Karaliok és a lengyel Patryk Stosz (CCC Development Team) előtt. Szinte minden magyar versenyző a főmezőnnyel érkezett meg, Filutás Viktor a 14., Dina Dániel a 20., Orosz Gergő a 41., Szatmáry András a 81., Dina Márton a 108., míg Valter Attila a 68. helyen zárt.