Először rendeztek XCO Magyar Kupa-futamot Miskolcon, ahol UCI C3-as versenyként világranglista pontokért is küzdhettek az elit és az U19-es versenyzők. Ezekből jó néhányat be is gyűjtöttek a csömöri versenyzők!

Komlóstetőn az elmúlt években a rendező HOTE Sportegyesület már több XCO-versenyt rendezett, emiatt sok versenyző már ismerősként érkezhetett a Vasgyár melletti hegyoldalon kialakított pályára, azonban az idei UCI C3-as kupafutamra új, technikásabb single trail elemekkel bővítették a korábbi nyomvonalat. A verseny további érdekessége, hogy a rajt-cél egyenes a lakótelep egyik utcájában került kijelölésre, így a környező házak lakói páholyból, azaz a saját erkélyükről is követhették a verseny alakulását.

Az U17-es fiúknál Feldhoffer Bálint második lett, az U19-es férfiaknál az olaszországi országúti Eb-ről épphogy hazatérő Takács Valent Márk (az alsó képen) végzett az élen. Az elit férfiaknál Szatmáry András (a felső képen) bronzéremmel zárt, Schmidel Regina pedig nyert, a női elit futam győztese Komlóson nem talált kihívóra, egyedül állhatott fel a dobogóra. A Master1-ben Burgermeister Balázs győzelmének örülhettünk, Németh Zoltán Master3-ban ezüstérmet nyert.