A hagyományoknak megfelelően idén is Csömörön rendezik meg a IV. Tóth Ilona Női Kézilabda Emléktornát, amelyen a gödöllői gárda mellett a XVI. kerületi KMSE, a rendőrválogatott és a házigazda Csömör KSK felnőtt női csapata vesz részt.

 

IV. Tóth Ilona Női Kézilabda Emléktorna
versenykiírás

 

​Az emléktorna rendezője: 1956 Magyar Nemzetőrség
 

A verseny célja:

  • Az 1956-os forradalom és szabadságharc 62. évfordulóján Tóth Ilonára, a forradalom hősére való emlékezés.
  • A sportág népszerűsítése, a meghívott csapatok részére megfelelő színvonalú mérkőzések biztosítása, felkészülési lehetőség a 2018-2019. évi kézilabda-bajnokságok felnőtt női mérkőzéseinek küzdelmeire.
  • A résztvevő csapatok, játékosok, vendégek és látogatók közötti sportkapcsolatok, sportbarátságok kialakítása, fejlesztése.

     

 A verseny helye: 2141 Csömör, Major u. 7-9. Sportcsarnok

A verseny ideje: 2018. augusztus 25. szombat 11:00 – 19:15 óra között
Belépőjegy: ingyenes

Fővédnökök:

                                     Kovács Péter, Budapest Főváros XVI. kerület polgármester

                                     Fábri István, Csömör Nagyközség polgármester
Főrendező:

                                    v. l. Dömötör Zoltán, 1956 Magyar Nemzetőrség, nemzetőr vezérezredes, elnök-főparancsnok

Rendező:

                                     Válé Flórián, Csömöri Sport és Szabadidő Szervező Nonprofit Kft. ügyvezető igazgató

Szervező:

                                     v. Czirjék János Attila 1956 Magyar Nemzetőrség, nemzetőr ezredes, sportigazgató

                                     Elérhetősége: (telefon) 36/20-501-8885 czirjekj@kr.police.hu

                                                                           36/70-218-6958 tpeveragno@gmail.com

     

A verseny lebonyolítása, a helyezések eldöntése:
a részvevő csapatok körmérkőzéses lebonyolítással egymás ellen mérkőznek, majd a kialakult sorrend határozza meg a helyezéseket. A sorrend kialakulásának szabálya: legtöbb pont> legjobb gólkülönbség> több lőtt gól> egymás elleni eredmény> azonosság esetén sorsolás.

 

A résztvevő (felnőtt női) csapatok:

                                Gödöllői KSE

                                XVI. kerületi KMSE

                                Rendőrválogatott

                                Csömör KSK

Nevezési feltételek: meghívás útján, személyes egyeztetéssel.

Részvételi feltételek: költségmentes a meghívott résztvevő csapatok részére.

Igazolás: csapatnévsor, az orvosi igazolás - az egyesületi igazolásban lévő érvényes sportorvosi engedéllyel.
 

Díjazás

  • Minden résztvevő csapat oklevelet kap.
  • Serleg és éremdíjazásban részesül a kupagyőztes és a 2., 3. helyezett csapat (16 fő/csapat)
  • Különdíjat kap a rendezőktől: a legeredményesebb játékos, legjobb mezőnyjátékos és a legjobb kapus, valamint a legsportszerűbb csapat.

Óvás: nincs!
 

Játékidő: 2x25 perc 1 perc szünettel; a kiállítás időtartama 1 perc; a mérkőzéseken futóóra van, a játékidő csak súlyos sérülés esetén áll; időkérés: a körmérkőzéseken 2×1 perc.

Sportfelszerelés: a csapat mezőnyjátékosainak egységes öltözéket kell viselniük, amelynek színe az ellenféltől világosan megkülönböztethető legyen. Amennyiben a mérkőzés játékvezetői úgy ítélik meg, hogy a két csapat felszerelésének színösszeállítása zavaró, akkor a jegyzőkönyvben elöl álló csapat köteles más színű sportfelszerelésben játszani.
 

Egyebek:

         Csapatlétszám: mérkőzésenként 16 játékos nevezhető, a kizárt – nem a háromszori kétperces kiállítás miatt – piros lapot kapott játékos a soron következő mérkőzésen nem szerepelhet!

         A Versenykiírástól eltérő esetekben az MKSZ Verseny -és Játékszabályzatában leírtak az irányadók.
 

Program:

 

11:00 Megnyitó a résztvevő felsorakozott csapatok jelenlétével

11:10 Első mérkőzésre bemelegítés

11:30 Csömör KSK – XVI. kerületi KMSE

12:30 Rendőrválogatott – Gödöllői KSE

13:30 a csömöri pingpong szakosztály bemutatója

14:00 XVI. kerületi KMSE – Gödöllői KSE

15:00 Rendőrválogatott – Csömör KSK

16:00 a csömöri rg szakosztály bemutatója

16:45 Gödöllői KSE – Csömör KSK

17:45 XVI. kerületi KMSE – Rendőrválogatott

18:50 Ünnepélyes eredményhirdetés

 

Jó versenyzést és emlékezetes élményeket kívánunk!