Augusztus 7. és 10. között került megrendezésre a 2.2-es besorolású Székely Körverseny, ahol egy prológ és három mezőnyszakasz (közte két félszakasz) várta az országúti kerekeseket. A csömöriek közül Lovassy Krisztiánnak szurkolhattunk.

A hónap végén rendezendő kanadai hegyibringás világbajnokság előtti utolsó európai Világkupa-fordulót 1500 méteren, a svájci Lenzerheidében rendezték. A Cube-Csömör válogatott tehetsége, Schmidel Regina a 17. helyen zárt az U23-asoknál.

A kerékpársportban nyújtott kimagasló teljesítménye eredményeként két csömöri sportember is megkapta az Aranyvilla-díjat: a Cube-Csömör hegyibringásainak edzője, az országúton is tevékenykedő Valter Tibor és a pályaversenyző, Lovassy Krisztián!

Augusztus első hétvégéjén az olaszországi Val di Sole-ban folytatódott a 2019-es mountainbike XCO Világkupa-sorozat, ahol 2008 óta minden évben tartottak fordulót. A Cube-Csömör válogatott bringása, Schmidel Regina is rajthoz állt.

A franciaországi 2.2-es besorolású Tour Alsace országúti kerékpáros szakaszversenyen a lengyel CCC Development Team színeiben Valter Attila is rajthoz állt. A csömöri bringás egész héten remekelt, összetettben az ötödik helyen zárt!

Tatabánya "felett", a Turulmadár-emlékmű közelében alakították ki a Gerecse Maraton versenyközpontját, amely családiassá és természetközelivé varázsolta a hegyibringás eseményt. A Cube-Csömör színeiben az elit futamon aranyérmet nyert Buruczki Szilárd.

Két csömöri az Eb-n

A csehországi Brno adott otthont a hegyikerékpáros Európa-bajnokságnak, ahol harminckét nemzet 461 sportolója vágott neki a küzdelmeknek a csapatváltó, az eliminátor és az XCO számokban. Két csömörinek is szurkolhattunk az Eb-n.

Nézhették a hátát

Szekszárd környékén rendezték meg a hagyományos, 45. Alisca Bau Gemenc Nagydíj UCI 1.2 országúti kerékpárversenyt. Az első nap a csömöri Valter Attila győzött a magyar nemzeti válogatott színeiben, második napon pedig ezüstérmet nyert.

Az elitben bizonyított

Az XCE ob-nak is a Kamaraerdei Ifjúsági Park adott otthont az idei évben, itt alakították ki a szervezők az igényes technikai elmeket tartalmazó nagyjából egyperces sprintpályát. A Cube-Csömör színeiben a fiatal tehetség, Takács Máté bizonyíthatott.

A budapesti Kamaraerdőben rendezték meg az idei XCO magyar bajnokságot, ahol az utóbbi évek legnehezebb és legtechnikásabb pályáján mindhárom éremből szereztek a csömöri bringások. Az elitben a nőknél Schmidel bronz-, a férfiaknál Valter ezüstérmes lett.