Hétvégén kezdetét vette az idei cyclocross Magyar Kupa-szezon a fővárosi Kamaraerdőben. A kijelölt nyomvonal nem volt könnyű, ráadásul a szakágnál szokatlan, nyáriasan meleg idő fogadta a mezőnyt, de a csömöri Buruczki Szilárdon ez sem fogott ki.

Október első hetének végén a magyar válogatott és a Cube-Csömör két bringása, Dina Márton és Valter Attila csapatban indult Ya'arimban, az Epic Israel hegyikerékpáros XCS S1-es viadalon. A duó a harmadik helyen végzett az összetettben.

Az országúton és a hegyi terepeken aratott nagyszerű eredmények mellett újabb ragyogó sportdiplomáciai sikert könyvelhet el a csömöri kerékpársport, hiszen a Cube-Csömör edzője, Juhász Zsolt Magyarország új hegyibringás szövetségi kapitánya!

Az U23-as férfiak futamában a három magyar bringásból kettő is csömöri volt az innsbrucki országúti kerékpáros világbajnokságon: Valter Attila és Dina Márton is mindent megtett a bivalyerős mezőnyben, amely ezúttal a 65., illetve a 87. helyre volt elég.

Megint nagyot alakítottak a csömöri bringások: a XVI. MTB Pilis Kupa C1 XCO-versenyen Dina Márton és Valter Attila kettős győzelmet szerzett a nemzetközi elit mezőnyben, ezzel a két remek helyezéssel pedig bezsebeltek 100 UCI-pontot!

A Sportnap 0. napján a rossz idő ellenére közel 30 bringás vágott neki a kerékpáros körtúrának, ráadásul több elszánt kisgyermekes család is csatlakozott az akcióhoz, hogy közösen fedezzék fel Csömör természeti és helytörténeti értékeit.

Négy csömöri arany

Az év utolsó maratoni Magyar Kupa-futama is csömöri sikerektől volt hangos, hiszen a Cube-Csömör hegyibringásai a Velence MTB Maraton több korosztályában is dobogóra állhattak, ráadásul négyen is aranyérmet ünnepelhettek!

A Tour de Hongrie sikere után a 2.1-es Szlovák Körversenyen szerepelt a csömöri tehetségekkel felálló Pannon Cycling Team, amelyben Valter Attila ezúttal is extrát nyújtott, a második napon a harmadik helyen ért célba a bombaerős mezőnyben!

A Sportnap nulladik napján, szeptember 22-én szombaton bringával indulhatunk felfedezőútra a gyalogostól több ponton eltérő kerékpáros útvonalon! Fedezzük fel együtt Csömör természeti és helytörténeti értékeit!

Új helyszínen és átalakított pályán zajlott a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) naptárában is szereplő Mátra MTB Maraton, ahol a férfiak között a csömöri Szatmáry András állhatott az elit kategória dobogójának legfelső fokára.