A korábbi fordulókkal ellentétben Kazincbarcikán már hűvös idő fogadta a kerékpározókat, ahol a IX. KolorCrosson folytatódtak a cyclocross Magyar Kupa-szezon küzdelmei. A Cube-Csömör rutinos versenyzője, Rozgonyi Sándor ezüstérmet nyert a viadalon.

Kirobbanó formában versenyezte végig a 2018-as szezont a csömöri Valter Attila, aki a bombaerős nemzetközi országúti kerékpáros mezőnyben is letette a névjegyét. Évértékelő interjúnkban kiderül, melyik idei eredményére a legbüszkébb!

Szekszárdon folytatódtak a cyclocross Magyar Kupa-szezon küzdelmei, a CrosSzekszárd hullámos pályáján látványos versenyt élhettek át a nézők és az indulók egyaránt. A Cube-Csömör színeiben induló Buruczki Szilárd ezüstérmet tehetett a gyűjteményébe.

A 2018-as bringásszezon zárásaként a válogatott és a Cube-Csömör két sikerembere, Dina Márton és Valter Attila is elutazott Újvidékre, hogy tovább folytassák a pontok gyűjtögetését az olimpiai részvételhez. A srácok ezúttal sem utaztak hiába!

Ezüst a sógoroknál

A Bécs tőszomszédságában, Langenzersdorfban megrendezett vasárnapi King&Queen of Seeschlacht elnevezésű cyclocross versenyen a rutinos csömöri Bruruczki Szilárd is megmérettette magát. A futam végén ezüstérmet szerzett a sógoroknál.

Hétvégén kezdetét vette az idei cyclocross Magyar Kupa-szezon a fővárosi Kamaraerdőben. A kijelölt nyomvonal nem volt könnyű, ráadásul a szakágnál szokatlan, nyáriasan meleg idő fogadta a mezőnyt, de a csömöri Buruczki Szilárdon ez sem fogott ki.

Október első hetének végén a magyar válogatott és a Cube-Csömör két bringása, Dina Márton és Valter Attila csapatban indult Ya'arimban, az Epic Israel hegyikerékpáros XCS S1-es viadalon. A duó a harmadik helyen végzett az összetettben.

Az országúton és a hegyi terepeken aratott nagyszerű eredmények mellett újabb ragyogó sportdiplomáciai sikert könyvelhet el a csömöri kerékpársport, hiszen a Cube-Csömör edzője, Juhász Zsolt Magyarország új hegyibringás szövetségi kapitánya!

Az U23-as férfiak futamában a három magyar bringásból kettő is csömöri volt az innsbrucki országúti kerékpáros világbajnokságon: Valter Attila és Dina Márton is mindent megtett a bivalyerős mezőnyben, amely ezúttal a 65., illetve a 87. helyre volt elég.

Megint nagyot alakítottak a csömöri bringások: a XVI. MTB Pilis Kupa C1 XCO-versenyen Dina Márton és Valter Attila kettős győzelmet szerzett a nemzetközi elit mezőnyben, ezzel a két remek helyezéssel pedig bezsebeltek 100 UCI-pontot!