A minszki Európa Játékokon a tornászok számára a szerenkénti döntőkkel fejeződött be a verseny: a csömöri Péter Sára a selejtezőből az első helyen került a szer hatos döntőjébe, ahol az első ugrása – a leérkezést leszámítva – remekül sikerült, 14,333 pontra értékelték az első ugrását, a második pedig a bírák szerint 13,800 pontot ért. Ezzel a teljesítménnyel az átlag és ezzel együtt a végső pontszám 14,066 lett – ez pedig csillogó bronzérmet ért a versenyen! A győzelmet a szlovén Teja Belak szerezte meg 14,283 ponttal, az ezüstérmes pedig az orosz Angelina Melnyikova (14,133) lett.

 

A Postás SE színeiben készülő tornász július elején ünnepli a 17. születésnapját, az idei Európa-bajnokságon a hetedik helyen végzett ebben a számban, majd a csütörtöki selejtező után egyértelműen az éremszerzés volt a célja.

 

– Az volt a célom, hogy a dobogón végezzek – nyilatkozta Péter Sára az MTI-nek. – Az első, erősebb ugrásom jól sikerült, bár kicsit mély volt a leérkezésem. A második gyakorlatomon nehezítettünk, egy újabb technikát vettünk elő. Mindkét gyakorlatomban van még, tovább kell fejlődnöm mindkettőben.

 

Gratulálunk, Sára!