Törökbálinton folytatódott a hegyibringások idei Magyar Kupa-sorozata. A rendkívül technikás, épített akadályokkal és ugratókkal teli pályán egy komoly kihívást jelentő sziklakert is helyet kapott a penzumban. A csömöriek több dobogós helyet is szereztek.

A törökbálinti verseny első futamának rajtja előtt egy heves esőzés áztatta el a pályát, az U9-es korcsoport indulói bőrig ázva küzdöttek egymással és az elemekkel. A szűnni nem akaró esőzés miatt a bírók az U11-es korcsoport pályájából kivették a sziklakertet és a hosszú, betonos letörést is. Ez a futam a nagy sár okozta csúszkálások és bukások miatt leginkább egy cyclocross versenyre hasonlított, az U13-ban a letörésen ugyan már lemehettek a gyerekek, a sziklakert viszont csak az U15-ös korosztály futamaitól volt újra a penzum része. Az U17-ben a fiúk versenyét a Cube-Csömör tehetsége, Takács-Valent Márk nyerte, megszerezve ezzel számunkra a nap legfényesebb diadalát. A felnőtteknél Szatmáry András nagy csatában negyedikként zárt.